Strona główna Podstawa projektu Oferta Zalety Materiały do pobrania Referencje Kontakt Zapytaj Pressroom

NComputing – najbardziej innowacyjna technologia odkąd powstał komputer PC

Poszukując możliwości redukcji ceny komputera osobistego firma NComputing wpadła na pomysł współdzielenia zasobów desktopa, którego możliwości przeciętny użytkownik wykorzystuje w niewielkim stopniu. Oferowane przez NComputing oprogramowanie wirtualizacyjne dzieli przestrzeń roboczą peceta, umożliwiając wielu użytkownikom – za pomocą transmisji niezależnych sesji do terminali - współużytkowanie jednego komputera przy zachowaniu własnych ustawień, plików i preferencji.


Rozwiązanie ma wiele zalet. Podstawowa to niski koszt terminalowego stanowiska pracy, ale równie istotna jest prostota instalacji, niewielkie koszty utrzymania i znikomy pobór mocy. Ponadto urządzenia NComputing zajmują bardzo mało miejsca, wydzielają znikomą ilość ciepła i są bardzo ciche. Z powodu małych wymiarów po wycofaniu z użytku w niewielkim stopniu zanieczyszczają środowisko. Wszystko to sprawia, że technologia NComputing zdobyła Wall Street Journal Technology Innovation Award dla najbardziej innowacyjnego nowego rozwiązania w obszarze komputerów i wiele innych prestiżowych wyróżnień, m.in. od firm: Gartner, Deloitte, Frost&Sullivan. Na zakup rozwiązania NComputing zdecydowało się już 40 tys. klientów na całym świecie.

NComputing to najbardziej ekologiczne komputery na świecie:

  • Zmniejszenie poboru energii elektrycznej o maksymalnie 90%
  • Zużycie tylko od 1 do 5W energii elektrycznej (w porównaniu do 110W –200W w przypadku klasycznych desktopów)
  • Radykalna obniżka kosztów energii elektrycznej i emisji dwutlenku węgla
  • Mniejsza emisja ciepła oznacza niższą temperaturę na stanowisku pracy
  • Eliminacja zjawiska starzenia się sprzętu
  • Okres eksploatacji urządzenia zbudowanego w technologii półprzewodnikowej wynosi 10 lat, przy braku części ruchomych mogących ulec uszkodzeniu
  • Wymiany/ modernizacji wymaga tylko jeden komputer PC, a korzysta z tego wielu użytkowników